Milyen klassz dolog saját készítésű kishajón utaztatni a babákat vagy a katonákat, esetleg szállítani a rakományt!
|
HOZZÁVALÓK
Kartonpapír
Olló
Ragasztószalag
Festék
Ecsetek
Gyurma
|
ELKÉSZÍTÉSE
Nyomtassuk ki a sablont A4-es méretben. Vágjuk ki a folyamatos vonal mentén. Ezután helyezzük a kartonra, rajzoljuk körbe, majd vágjuk ki nagyon óvatosan. Vigyázzunk, hogy ne törjön meg a karton. Az olló tompa felével vonalzó mentén karcoljuk be a hajtásvonalat a kartonlap mindkét oldalán.
Ezután fessük ki a hajót tetszés szerinti színnel és díszítéssel. Tegyük félre száradni. Készítsük elő a ragasztószalagot (széles, átlátszó műanyag ragasztószalagra lesz szükség), illetve ha van, az öntapadó fóliát (szintén átlátszó). Fontos, hogy a hajó teljesen vízhatlan legyen. Ezt úgy érhetjük el, hogy nagyon gondosan bevonjuk ragasztószalaggal vagy öntapadó fóliával a teljes felületet, különösen ügyelve a szélekre és a sarkokra. Mindig nagyobb darabot vágjunk és hajtsuk át a túlsó oldalra a maradékot.
Hajtsuk fel a hajó oldalát, ragasztószalaggal rögzítsük, majd tegyük ugyanezt az orr résszel is. Készíthetünk vitorlát vagy kéményt is a hajónak.
Végül tegyünk a hajó aljába némi hagyományos gyurmát, ez lesz a tőkesúly. Jól lapítsuk szét a hajóban. De nehezék nélkül is használható, nem fog felborulni. A gyerkőcök úsztathatják a kerti kismedencében vagy akár egy lavór vízben a fürdőszobában.
TIPP
Kisfiúk számára készíthetünk kalózhajót, teherhajót, repülőgép anyahajót, kislányoknak
sétahajót, óceánjáró utasszállítót. Minden a festésen múlik.
forrás. |